29.09.2021r.

Po inauguracji zapraszamy na  mini-koncert duetu jazzowego: Wojciech Myrczek & Bogusław Kaczmar (Wojciech Myrczek – śpiew, Bogusław Kaczmar – fortepian)

Wstęp bezpłatny (koncert finansowany ze środków własnych Polskiego Towarzystwa Alergologicznego –  nie jest finansowany ze środków pozyskanych od firm członkowskich INFARMA).

Czytaj więcej o artystach…

01.10.2021r., godz. 21.00

Zapraszamy na nocne zwiedzanie Muzeum Śląskiego z przewodnikiem, cena biletu: 87 zł brutto/osoba – bilety można rezerwować w trakcie rejestracji a także zakupić na miejscu w kasie Kongresu.

Fantastyczna sceneria byłej kopalni węgla kamiennego zamieniona na unikatową kopalnię kultury dostępna tylko dla uczestników naszego Kongresu.

Otwarta w 1823  kopalnia Katowice (Ferdynand)  została zamieniona w unikatową kopalnię kultury, udostępniając bogate i różnorodne kolekcje na głębokości 14 metrów pod powierzchnią terenu. W głębi ziemi znajdziemy Galerię sztuki polskiej 1800-1945, Galerię sztuki polskiej po 1945, Galerię śląskiej sztuki sakralnej oraz Galerię plastyki nieprofesjonalnej, jedyną w skali kraju kolekcję scenografii teatralnej i filmowej Centrum Scenografii Polskiej. Ogromne emocje i zainteresowanie wzbudza niezwykle ciekawa – stworzona przy wsparciu wybitnych historyków, z użyciem najnowszych technologii multimedialnych, wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”.

W 2017 roku muzeum otrzymało wyróżnienie w prestiżowym konkursie na Europejskie Muzeum Roku 2017 organizowanym przez Europejskie Forum Muzeów oraz  III miejsce w głosowaniu internautów na jedno z „najlepszych obiektów turystycznych w Polsce w obszarze historia, kultura i sztuka”.